Korzystna sprzedaż auta to zadanie niezwykle trudne i wymagające sporej cierpliwości oraz nakładów pracy. Sam proces przygotowania pojazdu do zdjęć, jego czyszczenie, redagowanie ogłoszenia i czekanie na chętnych to prawdziwa męka, która może trwać miesiącami. Osoby, którym zależy na szybkiej i bezproblemowej transakcji, powinny odpuścić sobie cały ten proces i zdecydować się na sprzedaż swojego auta w profesjonalnym skupie. Jak wygląda tego typu proces? Wyjaśniamy.
Co powinniśmy wiedzieć o sprzedaży pojazdu w skupie?
Decydując się na sprzedaż pojazdu do skupu, nie róbmy tego zbyt pochopnie. Najlepiej jest poświęcić chwilę na wyszukanie sprawdzonego i polecanego miejsca, które będzie mogło poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w branży oraz sporym gronem zadowolonych klientów.
Wybierając takie miejsce, mamy pewność, że transakcja przebiegnie bezproblemowo, a przede wszystkim w pełni legalnie. Takie skupy aut to również gwarancja uczciwej wyceny, nawet w przypadku sprzedaży uszkodzonego lub całkowicie niesprawnego auta. W końcu cała idea sprzedaży samochodu w takim miejscu polega na zaoszczędzeniu sobie kłopotów z jego naprawą i odpowiednim przygotowywaniem.
Jakie auta możemy sprzedać w skupie samochodowym?
Skupy aut to miejsca, które zajmują się skupem praktycznie każdego używanego samochodu. Mamy tu zatem szansę sprzedać nie tylko sprawny, lecz nieco wysłużony pojazd, ale też przede wszystkim pojazdy nadające się już jedynie na części, auta przeznaczone do kasacji, spalone, zalane, rozbite, uszkodzone, powypadkowe, a nawet kompletne wraki.
Profesjonalne skupy aut będą zainteresowane każdym rocznikiem i modelem samochodu oraz motocyklami, busami, samochodami dostawczymi oraz tzw. anglikami, czyli autami z kierownicą znajdującą się po prawej stronie. Co więcej, sprzedając auto do skupu, nie musi być ono ubezpieczone. Zatem, jeśli zadajesz sobie pytanie: „Czy można do skupu oddać auto bez polisy OC?” wejdź na stronę i zapoznaj się dokładnie z tym tematem.
Jak wygląda proces sprzedaży auta do skupu?
Każdy profesjonalny skup aut dba o to, by cały proces był możliwie najszybszy i jak najbardziej komfortowy dla obu stron transakcji. Pierwszym krokiem ku sprzedaży samochodu jest skontaktowanie się z firmą lub wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się na stronie. Bardzo często odzew jest praktycznie natychmiastowy, co bardzo przyspiesza proces.
Następnie skup ustala ze sprzedającym miejsce, w którym może odbyć się spotkanie oraz wycena pojazdu. W przypadku doświadczonych i profesjonalnych firm jest to całkowicie darmowa usługa wykonana dokładnie i z korzyścią dla obu stron. Ostatnim etapem jest przygotowanie umowy i dopełnienie wszelkich formalności oraz wypłata należności w formie gotówki lub przelewem na wskazane konto.
Jakie dokumenty są niezbędne przy tego typu transakcjach?
Każdy, kto stoi przed podjęciem decyzji o sprzedaży auta, na pewno zastanawia się „Jakie dokumenty przy sprzedaży samochodu do skupu aut?” – nie jest to nic dziwnego, w końcu każdemu zależy na bezproblemowym pozbyciu się auta. Tymczasem poniżej prezentujemy skrócony opis tych dokumentów:
-
dokument tożsamości sprzedającego, taki jak dowód osobisty,
-
dowód rejestracyjny auta,
-
karta pojazdu,
-
polisa OC oraz przegląd techniczny (opcjonalnie).
Wszystkie te dokumenty będą podstawą do przygotowania umowy kupna-sprzedaży, która w przypadku profesjonalnych firm, takich jak skup aut BART, dostępny pod adresem https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-gdynia, jest tworzona w pełni legalnie przez pracowników firmy, co znacznie ułatwia sprzedającemu cały proces. Skupy takie, są zatem najlepszym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybko pozbyć się swojego auta w legalny sposób.